GYERMEKLÁNCFŰ KÉZMŰVES, OKTATÁSI ÉS KÖRNYEZETNEVELÉSI EGYESÜLET

 

Bár a Gyermekláncfű Kézműves, Oktatási és Környezetnevelési Egyesület hivatalosan 2009-ben alakult, történetünk mégis 1992-ben kezdődik, amikor Hatvanban megszületett egy új intézmény a: Hatvani Alkotótábor és Szabadidőközpont, a korábbi 5 ha-os Ifjúsági Tábor helyén.
Az intézmény adta lehetőségeket kihasználva kézműves mesterségeket oktató Kézműves Szakiskolának volt helyszíne, amely országosan ismert és elismert kézművességet oktató bázissá fejlődött.
1993-ban indítottuk el az erdei iskola programunkat, melyet folyamatosan fejlesztettünk s hamarosan erdei iskola módszertani központtá váltunk az itt végzett szakmai munkánk szakmai szervezetek minősítése alapján. Az erdei iskolánkban különös gondot fordítottunk a kézműves mesterségek népszerűsítésére, a frontális tanítás helyett az élményeken alapuló megismerésre, környezetünkkel való harmonikus együttélésére, így szerezve  életreszóló varázslást a gyermekek és tanárok számára.
A Hatvani Alkotótábor és Szabadidőközpont működése alatt, pályázatok segítségével, 120 fa és cserjefajtát bemutató botanikai kertté vált.
Az 50 férőhelyes tábort 110 férőhelyesre sikerült felfejleszteni önkormányzati és pályázatok segítségével s kialakítani az ifjúsági szálláshelyet. A Magyarországi Ifjúsági Szállások Szövetségének Észak-magyarországi Központja lettünk.
Nyári táborokat szerveztünk: kézműves-, természetjáró-, lovas-, képzőművész-, kerékpáros-, sport-tábort.
Emellett rengeteg rendezvényt bonyolítottunk, szerveztünk.
E fentieket csak azért említettem, mert ezekben az években olyan szakmai munkacsapat formálódott, amely a mindennapokban szerzett tapasztalatok alapján folyamatosan meg tudott újulni, a kihívásokra megfelelő választ tudott adni. Azt a szemléletet, amelyet a hosszú tevékenységünk során alakítottunk ki, a Hatvani Alkotótábor és Szabadidőközpont megszűnése után is tovább kívántuk vinni és megalakítottuk a Gyermekláncfű Kézműves, Oktatási és Környezetnevelési Egyesületünket. Lankadatlan szakmai elhivatottsággal végeztünk tovább a munkánkat. Megerősített bennünket, hogy a szakma legmagasabb díját 2010-ben átvehettük: a LEHÓCZKY JÁNOS DÍJAT.
Székhelyünk egy Nyugat-Mátrai kellemes környezetű, barátságos, békés, folyamatosan fejlődő és a hagyományait megőrző és megtartó befogadó település: Rózsaszentmárton. Itt üzemeltetjük a Rózsa Vendégházat, amely biztosítja programjainknak hátterét.
Jöjjön el hozzánk!
 Szervezzük együtt tartalmassá szabad idejét!
 Legyen a vendégünk.
Tóth István
az Egyesület elnöke
 

 

Tekintse meg képeinket:

Képgaléria

 

Kövessen minket facebookon is

  • Naprakész információk
  • Eseményekr?l készült fotók
  • Induló programok

RÓZSA VENDÉGHÁZ



A falu központjába található a RÓZSA VENDÉGHÁZ  épülete. Kiváló helyszíne erdei iskola, ifjúsági és felnőtt csoportok „lélekpendítő" együttlétének, baráti találkozóknak, továbbképzéseknek, táboroknak.

Kapcsolattartó és információ:

Tóth István

0620/9685-791

E-mail:
tothistvan@gyermeklancfu.hu

Bővebb információért kattintson ide